Fartuch jEDNORAZOWY

Popularne zastosowania fartuchów jednorazowych

Wielu osobom fartuchy jednorazowe kojarzą się jedynie ze szpitalnymi korytarzami i fizelinowymi, najczęściej niebieskawo-zielonymi obszernymi fartuchami z rękawami. Te często jałowe produkty to jedna czytaj więcej »

prawo ochrony środowiska

Prawo ochrony środowiska

Zainteresowanie ochroną środowiska nie słabnie. Jest to zagadnienie nie tylko popularne, ale i niezwykle istotne. Coraz więcej ludzi nadaje duże znaczenie powyższemu tematowi i zastanawia się, jak uc czytaj więcej »

systemy solarne Kraków

Ogrzewanie w domu

Mimo że w Polsce nie jest zbyt ciepło przez cały rok, a średnie temperatury nie zachwycają to i tak opłaca się podgrzewać wodę do ogrzewania domu kolektorami słonecznymi. Na obecną chwilę nie ma lepsz czytaj więcej »

domowe elektrownie słoneczne

Baterie słoneczne w domu

Skoro słońce świeci to czy nie warto byłoby to wykorzystać do własnych potrzeb? Plusem jest to, że na pewno nie musimy jeszcze za słońce płacić chyba, że jesteśmy nad morzem i uiszczamy opłatę klimaty czytaj więcej »

wentylacja sZCZECIN

Właściwie wykonana wentylacja

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym jak rozpocząć wentylację własnego domu tak by faktycznie wasz dom mógł oddychać. Jak wiadomo bez odpowiednio przygotowanej wentylacji n czytaj więcej »

PSYCHOLOg szczecin

Właściwa pomoc psychologiczna

Każdy bardzo dobrze zdaję sobie sprawę z tego że niestety problemy są i będą niestety jedni znoszą je lepiej drudzy gorzej aby jednak poradzić sobie z problemami dnia codziennymi powinniśmy przede ws czytaj więcej »

GARAżE Blaszane Wielkopolska

Garaż na wymiar – czyli poczciwy blaszak

Niby samochody są maszynami, które powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby być jak najbardziej trwałymi. Jednak z doświadczenia wiemy, że pomimo wszystko, trwałe użytkowanie samochodu oraz jego czytaj więcej »

napój kakaowY

Popularność kakaowego napoju

Postanowiłem, że poruszę temat dotyczący popularność kakaowego napoju. Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie mamy do czynienia z rosnącą popularnością napoju kakaowego. Jak się pewnie Państwo domyśl czytaj więcej »

adwokat Szczecin

Gdzie można szukać adwokatów?

Zastanawiasz się nad poszukiwaniami adwokatów? Adwokatów znajdziesz dosłownie wszędzie. Doskonałym przykładem jest . Nie tak dawno dane było mi dokonać takiego a nie innego wyboru i muszę powiedzieć, czytaj więcej »

elektryk

Czy wszyscy elektrycy są odpowiedni

Najkrócej można powiedzieć, że nie wszyscy elektrycy są odpowiedni. Jeżeli jednak spojrzymy na sprawę szeroko, dojdziemy do wniosku, że o każdej branży można powiedzieć dosłownie to samo. W każdej br czytaj więcej »

 

Właściwości oleju kokosowego

olej kokosowy

Od kilku lat mówi się głośno o tym, że smażenie jest jedną z gorszych obróbek termicznych. Wysmażone potrawy najczęściej są bowiem przesiąknięte tłuszczem, który podbija ich kaloryczność i jest niezdrowy dla ludzkiego zdrowia. Istnieje jednak tłuszcz zdrowy, olej kokosowy, na którym można nawet smażyć, uzyskując wartościowe potrawy. Właściwości tego oleju są bowiem rewelacyjne i nawet dietetycy zwracają na nie uwagę swoich klientów.

Już dawno obalono mit, jakoby to właśnie tłuszcz miał być główną przyczyną nadwagi i otyłości. Kiedyś diety odchudzające w ogóle go nie zawierały, więc składały się wyłącznie z białka i węglowodanów, a wcale nie dawały dobrych efektów. Przekonano się więc dość szybko, że tłuszcz potrzebny jest nawet w diecie odchudzającej, dlatego dziś już nikt go nie unika. Ważne jest tylko to, by wybierać tłuszcz zdrowy i wartościowy, a takim jest m.in. olej kokosowy, który można poddawać rozmaitym obróbkom termicznym, nie tracąc żadnych jego właściwości. Świetnie smakuje on także na zimno, a do tego szybko rozpuszcza się pod wpływem ciepła, co ułatwia gotowanie i kucharzenie.

dobra olej kokosowy

Niektórzy jednak mogą skrytykować ten olej właśnie za jego pochodzenie, czyli za to, że stworzono go z kokosa. Przez to kokosowy olej ma bowiem delikatny, kokosowy posmak i aromat, który nie pasuje do wszystkich dań, a na pewno nie komponuje się zbyt dobrze z daniami słonymi. Jednakże wystarczy wybierać olej rafinowany, aby mieć do czynienia ze zdrowym tłuszczem nieposiadającym praktycznie żadnego zapachu.